Міжнародні виставки – це важливі події для бізнесу, де компанії можуть представити свої продукти та послуги широкому колу клієнтів. Щоб вразити аудиторію та забезпечити успіх на виставці, важливо використовувати комплексний маркетинговий підхід.

Комплексний маркетинг для учасників міжнародних виставок включає в себе:
– добре пропрацьований виставковий стенд
– комунікація до початку виставки
– робота під час виставки
– робота по комунікації після виставки

Добре пропрацьований виставковий стенд

Одним з ключових елементів успішного участі у виставці є стенд. Стенд – це обличчя компанії на виставці, тому він повинен бути привабливим для відвідувачів, інформативним та має легко запам’ятовуватися. Важливо правильно розмістити продукцію, прописати воронку продаж на стенді і воронку руху клієнта по стенду з усіма допоміжними маркетинговими та продажними інструментами, підкреслити конкурентні переваги та створити комфортну та цікаву атмосферу на стенді.

Комунікація до початку виставки

Паралельно компанія повинна концентруватися не лише на залученні потоку учасників виставки до їхнього стенду, але і дати великий акцент на попередні домовленості про зустріч, ще до початку самої виставки. Це зазвичай може бути вже зустріч як з поточними клієнтами та партнерами, так і з закритими лідами у воронці продаж або потенційними клієнтами, які попередньо вирішили відвідати виставку. В такому випадку компанія повинна використовувати мультиканальний маркетинг для просування своєї участі на виставці. Це означає, що компанія повинна використовувати різноманітні канали комунікації, такі як соціальні мережі, рекламу в Інтернеті, прес-релізи та інші, для того щоб залучити увагу цільової аудиторії та запрошувати їх відвідати свій стенд на виставці.

Мультиканальний маркетинг забезпечує менеджеру з Вашої сторони зустрічі з потенційними клієнтами. Адже, нерентабельно будувати красивий стенд, але проігнорувати залучення та прогрів аудиторії онлайн.Стратегія

Для успішної участі у виставці головним є: розробка та впровадження ефективної маркетингової стратегії в рамках зазначеного Вами бюджету за 4 місяці, та будівництво і дизайн стенду в рамках 6 місяців до події.

Що стосується маркетингової стратегії, зверніть увагу на наступні пункти:

  • Відберіть якісну цільову аудиторію. Те, як створити якісну базу B2B-контактів, ми описували у попередній статті.
    Потрібно розробити комунікативну стратегію. Розробка стратегії точок комунікації з цільовою аудиторією через Inbound та Outbound маркетинг для персоналізованого спілкування з потенційними клієнтами, яке відповідає цінностям Вашої компанії.
  • Почніть аутріч на LinkedIn, Email та онлайн додаток виставки чи івенту, якщо такий є.
    Запустіть платну рекламу по базах, яку раніше формували – це буде ваша високоякісно таргетована цільова аудиторія у Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Google, Microsoft.
  • Системно підходьте до справи. Висувайте та впроваджуйте маркетингові гіпотези, будуйте очікувані воронки, аналізуйте їх та приймайте рішення на основі аналітичних даних.

Мобільний додаток для виставки чи івенту.Зазвичай у більшості виставок, є свій внутрішній мобільний додаток для комунікації та переговорів. Тому одразу знайдіть його чи запитайтеся організаторів про його існування.
Такий додаток першочергово скачують собі на телефони особи, котрі вже придбали квитки на виставку. Саме вони є Вашими ключовими потенційними клієнтами. З ними можна взаємодіяти та організовувати зустрічі, що дозволяє підвищити рівень Ваших продажів.

Іноді в додатку вже є інформація про користувача, наприклад, його профіль у LinkedIn, що надає можливість детальніше вивчити потенційного клієнта та підготувати пропозицію, яка конкретно його би зацікавила.

Робота під час виставки

Крім того, важливо також взяти участь у супровідних заходах під час виставки, таких як семінари, презентації та прес-конференції. Це дозволить поглибити взаємодію з потенційними клієнтами, показати Вашу експертизу, або ж продукт та отримати більше можливостей для взаємодії та співпраці.

Робота після виставки

Після завершення події, потрібно проаналізувати результати своєї роботи.

По-перше, після виставки компанія має вивчити всі отримані контакти та зв’язатися з потенційними клієнтами або партнерами, щоб продовжити співпрацю. Важливо вчасно відповідати на запитання, надсилати пропозиції та підтримувати інтерес до Вашої компанії.

По-друге, після виставки варто ретельно проаналізувати результати участі, визначити сильні та слабкі сторони своєї презентації, взяти на увагу відгуки від відвідувачів та партнерів. Це допоможе підготуватися до майбутніх заходів та покращити стратегію просування.

Підсумовуючи, можна сказати, що тільки за умови правильного планування та проведення такого маркетингового заходу компанія зможе досягти успіху на виставці та знайти нових клієнтів та партнерів для співпраці.

Ми зі свого боку, були би раді поспілкуватись детальніше, як можна втілити Ваш задум у життя.